Mistrzowie Urody od Kuchni

Wszystko na temat kosmetologii.

Branża kosmetyczna w Częstochowie

Badania przeprowadzone w kontekście polskiej branży kosmetycznej w roku 2015 pokazały, że pod pewnymi względami daleko nam jeszcze do zachodnich trendów i zachowań. Z kolei w innych kwestiach znacznie je wyprzedzamy, rozwijając technologie i usługi kosmetyczne, które na Zachodzie dopiero raczkują lub są niechętnie przyjmowane przez klientów i klientki salonów urody. Co ciekawe, w Polsce w czołówce miast, gdzie usługi kosmetyczne rozwijają się szczególnie mocno, wcale nie ma największych metropolii; wręcz przeciwnie, największym miastem jest Częstochowa, która przecież pod względem ilości mieszkańców czy powierzchni nie ma szans na przykład z Gdańskiem czy Poznaniem (wikipedia.org/wiki/Poznan).

Czymś, co wyróżnia praktycznie każdy salon kosmetyczny w Częstochowie są… godziny funkcjonowania takich zakładów. Okazuje się bowiem, że wiele gabinetów urody działa w godzinach dość niestandardowych, dostosowując je do rzeczywistego zapotrzebowania swoich klientek. I tak, o ile w wielu innych miastach salony czynne są raczej w standardowych godzinach, a więc między 9 a 17, o tyle tutaj (swiaturody.com/czestochowa,kosmetyczka,9.html) bardzo często można znaleźć gabinety kosmetyczne, które pracują do bardzo późnych godzin wieczornych – do dwudziestej, a nawet dwudziestej pierwszej. Warto również wspomnieć, że rozwinięta jest tu silnie sieć usług domowych, a więc wizyt kosmetycznych na miejscu z dojazdem do klientki. Co ciekawe, korzystają z nich nie tylko panny młode w dzień swojego ślubu – na początku to właśnie do nich była kierowana ta oferta – ale także wszystkie klientki, które po prostu cenią swoją wygodę, czas i nie chcą się osobiście wybierać do salonów. Niewątpliwie więc częstochowskie gabinety mogą posłużyć za pozytywny przykład dla całej branży, a niejedna kosmetyczka mogłaby uczyć swoje koleżanki po fachu profesjonalnego podejścia do klienta. Obserwuje się już zresztą coraz częściej podobne trendy także w innych miastach polski, ale to właśnie tutaj są one najsilniejsze, co przekłada się naturalnie na większe zadowolenie samych klientek. Te z kolei coraz częściej chodzą do kosmetyczek i poddają się zabiegom upiększającym, ponieważ mają do nich łatwiejszy dostęp. Zarówno pod względem godzin, w czasie których otwarte są salony, jak i dzięki możliwości zamówienia usługi świadczonej na miejscu we własnym domu.


Comment ( 1 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>