Mistrzowie Urody od Kuchni

Wszystko na temat kosmetologii.

Czy cukier to wróg?

Cukier smakuje słodko – oczywiste jest zatem, że jest kojarzony z czymś przyjemnym. Ochoczo sięgają po niego zarówno dorośli jak i dzieci oraz młodzież. Ludzie raczej nie potrafią odseparować się od cukru, co bardzo dobrze było widać kilka lat temu, kiedy to wytworzył się raczej sztuczny "kryzys cukrowy", przez który to wybuchła "cukrowa panika" – ceny cukru zaczęły gwałtownie wzrastać, cukier zaczął ze sklepów znikać w gwałtownym tempie, a po trzech miesiącach wszystko wróciło do normy i okazało się, że zapasy cukru jakoś się nie mają ochoty skończyć. Nie ma nic złego w tym, że ktoś słodzi herbatę jedną kostką cukru – problem zaczyna się, jeśli do filiżanki tego napoju wrzuca kilka takich słodkich kostek, a do tego ulega się pokusie na słodkie ciasto czy ciasteczka, a następnie telewizyjną nudę zabija się czekoladowym batonem. Zapomina się przy tym o zawartości cukru w gotowych artykułach spożywczych. Trzeba liczyć, że przeciętny Polak spożywa około pięćdziesięciu kilogramów cukru rocznie – nie należy przy tym zapominać, że na 10 osób wliczonych w ten wynik trzy mogą wcale nie używać cukru. Nie bez powodu mówi się, że Polacy są uzależnieni od cukru.

Namiętność do cukru nie pozostaje bez konsekwencji. Z czasem ta słodkość przemienia się w otyłość lub w próchnicę. Dzieje się tak, gdyż w przypadku otyłości do nadmiernej ilości spożywanych słodyczy dochodzi siedzący tryb życia, nawet dzieci i młodzież nie wykazują zbyt dużej chęci do aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o próchnicę, to cukier budzi potwora, jakim jest paciorkowiec Streptococcus mutans. Ten demon próchnicy najpierw buduje płytkę nazębną, a jeśli nie będzie w odpowiednim czasie odpowiedniej reakcji – idzie na całość z inwazją próchnicy. Stomatolodzy w Olsztynie (stomatolog-dentysta.com) doradzają swoim pacjentom w jaki sposób bronić się przed tą chorobą, której lekceważenie negatywnie wpływa nie tylko na urodę, ale i na zdrowie – a przecież to właśnie zdrowie jest najważniejsze. Pomimo tego, że w Polsce jest bardzo bogaty wybór rozmaitych preparatów do higieny jamy ustnej – na podstawie wyników badań wykazujących, że prawie 99% Polaków dotyka próchnica – nie można się oprzeć wrażeniu, że w tej kwestii jest jak "za króla Ćwieczka". Nie czekajmy więc, aż ząb zacznie nas boleć, lepiej jak najszybciej zarezerwujmy sobie wizytę kontrolną w jednym z gabinetów stomatologicznych w Olsztynie.

 


Comment ( 1 )

  1. No niestety cukier to taki wróg ukryty praktycznie we wszystkim co jemy – i potem nie wiadomo skąd te wszystkie choroby ..

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>