Mistrzowie Urody od Kuchni

Wszystko na temat kosmetologii.

Najpopularniejsze zabiegi u kosmetyczek

Jeszcze kilkanaście lat temu temat kosmetologii na polskim rynku nie był znany na szerszą skalę. Świadomość większości Polek ograniczała się do tego, że do kosmetyczki można się wybrać na regulację brwi czy malowanie paznokci. Bardziej zaawansowane zabiegi zarezerwowane były dla klasy wyższej i traktowane jako swoisty luksus.

W ostatnich latach sytuacja ta się bardziej zmieniła. W całym kraju powstało wiele szkół wyższych kształcących w zawodach takich jak kosmetolog. Rosnący dobrobyt kraju a także rozbudowa infrastruktury kosmetycznej przyczyniły się do popularyzacji tych usług. Dzisiaj nie ma w tym nic dziwnego, że praktycznie każda kobieta raz na czas wybiera się do kosmetyczki. Panie nie ograniczają się już tylko do podstawowych zabiegów, które z powodzeniem można wykonać również u fryzjera. Obecnie niemal każdy salon kosmetyczny posiada bardzo szeroką ofertę obejmującą nie tylko kwestie makijażu codziennego czy okolicznościowego, manicure, pedicure czy depilację woskiem ale również szereg bardziej profesjonalnych czynności wśród których wymienić należy między innymi mikrodermabrazję, zabiegi przy użyciu lasera, rozmaite peelingi, mezoterapia igłowa czy botoks. W wielu ofertach znaleźć można również liczne zabiegi odprężające takie jak masaż gorącymi kamieniami, czekoladą oraz aromaterapię. Które z tych zabiegów są najchętniej wybierane przez Poznanianki?

Na pierwszym miejscu z podstawowych zabiegów kosmetycznych wciąż znajduje się manicure. Kwestia zadbanych paznokci jest dla wielu osób bardzo ważna. Jednak obecnie tradycyjny manicure naturalny został niemal zupełnie wyparty przez zabiegi konkurencyjne takie jak manicure żelowy czy hybrydowy.

Równie popularnym powodem regularnych wizyt u kosmetyczki w Poznaniu {lista: Poznań na swiaturody.com} jest chęć pozbycia się zbędnego owłosienia. Zabiegi depilacyjne mogą być wykonywane na kilka sposobów. Najpopularniejszym, a zarazem najbardziej bolesnym jest depilacja gorącym woskiem. Osoby wrażliwe na ból mogą zdecydować się na depilację laserową – jednak w tym przypadku wymagana jest cierpliwość, gdyż ostateczne efekty widoczne są dopiero po serii zabiegów.

Jeżeli chodzi o zabiegi korygujące urodę to do najchętniej wybieranych zdecydowanie zalicza się mikrodermabrazja. Jest to delikatny mechaniczny peeling, którego celem jest złuszczenie starego naskórka. Skutkiem tego zabiegu jest widoczna poprawa kondycji skóry – staje się ona bardziej sprężysta, a przebarwienia i zmiany skórne ulegają wyblaknięciu.

Zanim wybierze się konkretny salon kosmetyczny warto zasięgnąć opinii – na przykład na branżowych forach tematycznych. Oferta kosmetyczna jest obecnie tak szeroka że łatwo się w niej pogubić. Rzetelnych informacji na temat salonów kosmetycznych w Poznaniu warto szukać pod hasłem “kosmetyczka Poznań”.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>