Mistrzowie Urody od Kuchni

Wszystko na temat kosmetologii.

O masażu kosmetycznym słów kilka

Od niedawna wzrasta popularność masażu kosmetycznego jako sposobu na wyciszenie, relaks i rozluźnienie po męczącym dniu lub utrzymującym się stresie. Zabiegi są wykonywane w każdym dobrym centrum odnowy biologicznej, ale mają je w swojej ofercie również najlepsze salony kosmetyczne. Skorzystanie z ich usług da pewność, że masaż zostanie wykonany w sposób profesjonalny, a klient oddający się chwili zapomnienia będzie usatysfakcjonowany z efektu przeprowadzonego zabiegu.

Najczęściej spotykane propozycje masażu to: masaż całego ciała, zwany również klasycznym oraz masaż częściowy. Pierwsza z przedstawionych opcji pozwala na przeprowadzenie kompleksowej relaksacji organizmu. Po zakończeniu zabiegu ciało jest dobrze wypoczęte oraz zregenerowane. Poprawia się krążenie krwi, a nadwyrężone mięśnie i ścięgna ulegają przyjemnemu rozluźnieniu. Ustępują bóle krzyża i karku, wzrasta poziom hormonów szczęścia. Osoba poddana masażowi klasycznemu jest mniej skłonna do nerwicy, gdyż jego uspokajające działanie pomaga utrzymać poziom stresu na relatywnie niskim poziomie. Organizm ulega przy tym oczyszczeniu, a ilość szkodliwych substancji zostaje zredukowana. Decydując się na ten rodzaj zabiegu musimy zarezerwować co najmniej 2,5-3 godziny, gdyż właśnie tyle potrwa profesjonalny masaż. Podczas jego przeprowadzania ciało jest poddawane leczniczemu działaniu balsamów odmładzających oraz maseczek (w przypadku twarzy).

Alternatywną możliwością jest poddanie się masażowi częściowemu. Jak sama nazwa wskazuje, jest on wykonywany na konkretnych, wybranych przez pacjenta częściach ciała. Najczęściej klientki kosmetyczek z Katowic decydują się na zabiegi twarzy i skóry głowy, pleców oraz stóp (źródło). Systematyczne masaże są doskonałym antidotum na powstawanie zmarszczek i bardzo skutecznie przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry. Poddana masażowi część ciała zostaje dokładnie oczyszczona z toksyn oraz silnie nawilżona. Efekty są widoczne i odczuwalne już po pierwszym zabiegu, natomiast wykonanie całego proponowanego cyklu umożliwi znaczną poprawę kondycji skóry. Warto pozwolić sobie na odrobinę luksusu i oddać się kojącemu działaniu masażu. Ma go w swojej ofercie wiele salonów kosmetycznych, dlatego przed wyborem dobrze jest porównać ceny i zdecydować się na najbardziej korzystną propozycję.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>