Mistrzowie Urody od Kuchni

Wszystko na temat kosmetologii.

Piaskowanie zębów w opolskim gabinecie

Niewłaściwa higiena jamy ustnej może doprowadzić do tego, że na powierzchni zębów zacznie pojawiać się osad. Najczęściej występuje on w trudno dostępnych przestrzeniach między zębowych. Najbardziej narażone na jego powstanie są osoby które piją bardzo duże ilości kawy oraz palą papierosy. Osad, który nie jest regularnie usuwany może doprowadzić do rozwoju próchnicy w wyniku której niezbędne będzie usunięcie chorego zęba. Aby zapobiegać jego powstawaniu należy ograniczyć do minimum w codziennej diecie spożywanie pokarmów barwiących zęby. Ponadto, po każdym posiłku powinno się dokładnie czyścić zęby zwracając szczególną uwagę na miejsca najbardziej narażone. Jeżeli zwykłe szczotkowanie nie przynosi spodziewanych rezultatów to skorzystaj z nici dentystycznej lub płynu do płukania jamy ustnej.

Pamiętaj też o tym, aby przynajmniej dwa razy do roku udać się do gabinetu stomatologicznego na profesjonalny przegląd uzębienia. W przypadku gdy okaże się, że pomimo twoich wysiłków osad na zębach się pojawił to możesz pozbyć się go podczas zabiegu piaskowania zębów. Zabiegi takie są wykonywane przez wszystkich stomatologów w Opolu. Ich podstawowym celem jest przede wszystkim usunięcie brzydkiego osadu, a także wygładzenie powierzchni zęba i usunięcie drobnych przebarwień. Piaskowanie często przeprowadza się także jako wstęp do wybielania zębów. Z reguły jest to zabieg bezbolesnym i mało inwazyjnym, ale w pewnych przypadkach może powodować uczucie zwiększonego dyskomfortu, zwłaszcza u osób cierpiących na nadwrażliwość zębową. Piaskowanie nie powoduje żadnych trwałych komplikacji. Jego jedynym skutkiem może być utrzymujący się przez pewien czas w jamie ustnej nieprzyjemny smak piasku dentystycznego. Uczucie to jednak mija bezpowrotnie po kilku godzinach od opuszczenia fotela . Na zabieg pojedynczego piaskowania zębów musisz wydać około stu złotych. Cena ta w dużej mierze uzależniona jest od gabinetu dentystycznego, który wybierzesz do wykonania zabiegu. Nie warto udawać się do pierwszego lepszego dentysty w Opolu . Lepiej poświęcić trochę czasu i przejrzeć dostępne w internecie oferty.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>