Mistrzowie Urody od Kuchni

Wszystko na temat kosmetologii.

Żmudna walka z cellulitem

Na przestrzeni ostatnich lat aktywny tryb życia staje się coraz popularniejszy. Na siłownię chodzą już nie tylko mężczyźni, często można spotkać tam także panie. Jest to zapewne efektem promowania aktywnego trybu życia we wszystkich chyba mediach. Dodatkowo wiele osób pragnie w ten sposób wzmocnić odporność, czy poprawić kondycję, jednak czynnikiem prawdopodobnie najbardziej zachęcającym kobiety do wizyt w studiu fitness jest fakt, że to idealny sposób na utrzymanie świetnej sylwetki oraz redukcji znienawidzonego cellulitu.

Różne metody walki ze skórką pomarańczową

Nierzadko niestety okazuje się, że same wizyty w siłowni to za mało, by pozbyć się skórki pomarańczowej. Warto więc, poza regularnymi treningami, zafundować sobie specjalistyczne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych. Które z nich warto wziąć pod uwagę? Na pewno masaż bańką chińską, polegający na zassaniu skóry (wcześniej nasmarowanej oliwką) i wykonywaniu prostych posunięć oraz kolistych ruchów po obszarze objętym cellulitem. Przez kilka dni po masażu może skóra może być zaczerwieniona, jednak nie jest to objaw niepokojący. Cena zabiegu w bydgoskich salonach kosmetycznych waha się od 20 do 60 zł (60 min).

Innym godnym polecenia zabiegiem jest antycellulitowa mezoterapia igłowa. W miejsce, w którym występuje problem, za pomocą cieniutkiej igły, wstrzykiwane są substancje usprawniające krążenie i spalające tłuszcz. Wadą mezoterapii jest jej stosunkowo wysoka cena: koszt jednej wizyty to nie mniej niż 180 zł, jednakże osoby chcące wzmocnić efekt regularnych treningów powinny rozważyć skorzystanie z opisanych powyżej zabiegów.

Salon piękności dla aktywnych

Niektórzy są przekonani, że wyjście na siłownię i intensywny trening to tylko ciężka praca, ewentualnie forma ćwiczenia charakteru. Oczywiście tak jest, jednak to tylko część prawdy, ponieważ większości ludzi regularnie chodzących na siłownię, wysiłek fizyczny sprawia… ogromną przyjemność. Mimo to prawdopodobnie każda kobieta po zakończeniu ciężkiego treningu marzy o relaksie i chwili zapomnienia. Idealnym połączeniem tych dwóch rzeczy wydaje się być klub fitness oraz salon kosmetyczny w jednym miejscu. W Bydgoszczy (sprawdź swiaturody.com) takie studio z powodzeniem funkcjonuje już od pewnego czasu! Może z czasem takie rozwiązanie stanie się popularne i w każdym mieście bezpośrednio po skończonym treningu będzie można udać się na masaż czy do manikiurzystki?


Comment ( 1 )

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>